שירותי ייעוץ גנטי

 
כדי להיות עם יד על הדופק לפני ההיריון ובמהלכו מומלץ לבצע בדיקות גנטיות ובהתאם למידת הצורך להגיע לייעוץ גנטי אצל גנטיקאי מוסמך. ועד האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה ממליץ לידע את כל הנשים ההרות על האפשרות לפנות לייעוץ גנטי גם בהיעדר התוויה רפואית לכך.


פרופ' ירון יובל- מומחה במיילדות, גניקולוגיה, פריון ומומחה בגנטיקה רפואית, ומנהל היחידה לאבחון גנטי טרום לידתי במכון הגנטי באיכילוב, מזמין אתכם לקבל את כל המידע הגנטי הרלוונטי לקבלת החלטות באשר להריון ולידה בצורה מושכלת ושקולה.

 
לקבלת מידע נוסף ולקביעת ייעוץ גנטי חייגו 072-3232755
 
 
 
פרופסור ירון יובל
 
ייעוץ גנטי הינו הליך הנדרש בכל מקרה של חדש לקיומם של מחלה או ליקוי גנטיים. הייעוץ צריך להינתן במספר מצבים שונים.
 
  • לפני הריון - לזוגות המתכננים הריון מומלץ מאוד לבצע בדיקות גנטיות על מנת להקטין את הסיכון למחלה גנטית. בשל ריבוי האפשרויות מומלץ לקבל ייעוץ גנטי מסודר. במידה ומתגלה נשאות לפני ההיריון או אם יש רקע משפחתי של מחלה גנטית, פיגור שכלי, אוטיזם או מומים במשפחה- יש חשיבות רבה להגיע לייעוץ עוד לפני ההיריון, כדי שיהיה ניתן להפנות את הזוג להמשך בירור.

  • במהלך ההריון - אם במהלך ההיריון עולה חשד לפגם גנטי- על הרופא המטפל להפנות לייעוץ גנטי מקצועי. ייעוץ זה צריך לכלול את כל המידע שיש בתחום, ועל היועץ הגנטי לוודא שכל המידע שמוסבר מובן היטב ומהן כל ההשלכות שיכולות להיות לממצאים שהתגלו בבדיקות. הדבר יכול להיות בשלב מוקדם של ההריון, וכבר במהלך בדיקות אולטרסאונד שגרתיות, או במהלך הבדיקות השגרתיות שמבצעים בהריון לדוגמה: שקיפות עורפית, סקירה ראשונה, סקירה שניה, בדיקת מי שפיר ועוד. בחלק מהמקרים מתגלים חשדות בשלב מתקדם בהריון ואז יש חשיבות לייעוץ דחוף.

  • לאחר הלידה - גם לאחר הלידה- בגיל הינקות ואפילו בגיל מבוגר יותר, יכול להתעורר הצורך לגשת לייעוץ גנטי. זה קורה בדרך כלל כתוצאה מחשד שעולה בגין הפרעה התפתחותית מסוימת או ממצאים גופניים, המעלים את החשד להפרעה גנטית. הייעוץ חשוב הן לגבי הילד עם הבעיה והן לגבי ילדים עתידיים.
 

לאחר ייעוץ גנטי

 
בסיום מפגש עם היועץ הגנטי מקבלים דו"ח המפרט בדיוק את כל מה שנאמר במפגש על ידי היועץ, וכולל המלצות להמשך. המלצות אלה יכולות לכלול הפניה לבירורים נוספים או המלצות לטיפולים מסוימים. חשוב להראות את הייעוץ לרופא המטפל ופעול על פי ההמלצות בהקדם.

 

פרופ' יובל ירון – ייעוץ גנטי מקצועי

 
פרופ' ירון מספר שירותי ייעוץ גנטי מקצועיים מזה למעלה מ-20 שנה, ונחשב כאחד הגנטיקאים המובילים בתחומו בארץ ובעולם.
חשוב לציין שבמרפאה של פרופ' ירון הפגישות מתקיימות באופן דיסקרטי לחלוטין.

 

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישה לצורך ייעוץ גנטי- צרו קשר טלפוני או דרך האתר
ונשמח לעמוד לשירותכם.